« Svibanj 2021 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
VIDI I KLIKNI – HAK-ova edukativna radionica u Centru za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice
Autor: Erna Lojna Lihtar, Iva Petek, 24. 10. 2019.

U srijedu 23.10. 2019. Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice posjetili su prometni edukatori HAK-a u sklopu edukativne radionice „ KLKINI I VIDI“  kako bi najmlađe sudionike u prometu ( učenici od 1- 4 razreda i dio predškolaraca)  kroz učenje i činjenje podučio ponašanju u prometu. Tako su naši učenici kroz igru usvajali praktične informacije, spoznaje i znanja o: sigurnom načinu ponašanja u prometu (u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu), prepoznavanju karakterističnih opasnosti kojima su djeca izložena u prometu, korištenju nogostupa, sigurnom prelasku ceste (propisnom i pravilnom prelaženju korištenjem pješačkih prijelaza, rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila…), prolasku raskrižjem, prepoznavanju znakova koje u prometu daju vozači automobila (pokazivači smjera), uspostavi vizualnog kontakta / komunikacije pješak – vozač, propisnom, pravilnom i sigurnom ulasku u vozilo te sjedenju i korištenju sigurnosnih pojaseva u automobili, rizicima zbog nepropisnog i nepravilnog sjedenja i nekorištenja sigurnosnih pojaseva. Pozdravljamo ovakve edukativne radionice te se veselimo sljedećem zajedničkom druženju.