« Svibanj 2024 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispii lanak Poalji prijatelju
Projekt "U istom filmu - korak dalje".
Autor: Ivanica Antoli, 15. 9. 2022.

Raduje nas što je Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice jedan od partnera na projektu "U istom filmu - korak dalje".

Ukratko o projektu:
Sadrajna i senzorna neprimjerenost te nedostupnost uobiajenih kulturnih sadraja djeci i mladima s teškoama u razvoju glavni su problem kojima se bavimo u projektu “U istom filmu – korak dalje”. Senzorne razliitosti mogu oteati sudjelovanje u socijalnim interakcijama, društvenim dogaajima i kino projekcijama, zbog ega je neophodno prilagoditi sadraje njihovim potrebama i specifinostima.

ak i u današnje vrijeme neki nisu nikad bili u kinu, što dovoljno govori o tome koliko je u praksi takvih sadraja. Kako bi i drugima omoguili i olakšali pripremu i provedbu prilagoenih kulturnih sadraja, bit e napravljeni okviri metodoloških smjernica i uputa za publiku. One e omoguiti veu dostupnost kulturnih sadraja marginaliziranim skupinama i stvoriti inkluzivno okruenje, pruajui na taj nain podršku njihovom socioemocionalnom, jezinom i kognitivnom razvoju te jaanju samopouzdanja. U sklopu projekta odrat emo niz aktivnosti – senzorne kino projekcije, kreativne radionice fotografije i animacije te niz izlobi radova polaznika – prilagoenih ciljanoj skupini. Tako e djeca i mladi s teškoama u razvoju moi aktivno sudjelovati ne samo kao publika, nego i kao kreativci i umjetnici.S ciljem stvaranja inkluzivnijeg društva, zagovarat emo promjene kulturnih politika tako što emo participativno – odnosno u suradnji s ranjivim skupinama – donijeti preporuke, poticati širu raspravu, utjecati na donositelje odluka na regionalnim i lokalnim razinama te senzibilizirati širu javnost.

Da bismo u tome uspjeli, radit emo i na unaprjeenju komunikacijskih vještina i javnog zagovaranja naših partnera. Edukativne i savjetodavne aktivnosti koje smo osmislili za djecu i mlade s teškoama u razvoju te strunjake iz razliitih podruja imaju veliki potencijal za daljnji razvoj i primjenu, jer omoguavaju prilagodbu niza kulturnih podruja u cijeloj Hrvatskoj, pa i šire.

Trajanje projekta: 01. 09. 2022. – 30. 11. 2023.

Vrijednost projekta: 45.000,00 Eura

Kontakt osoba: Marino Jurcan

Web stranica: www.metamedia.hr

Facebook: Udruga Metamedij

Projekt „U istom filmu – korak dalje“ je podran kroz Fond za aktivno graanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.

The content and sensory inadequacy and the inaccessibility of common cultural content to children and young people with disabilities are the central problem that the project addresses. Sensory differences complicate their participation in social interactions, events and movie screenings which is why we need to adapt the contents to their needs. Even today there are those who had never been at movies and that tells us enough about the occurrence of such programs.

In order to enable and facilitate the preparation and implementation of adapted cultural content for others, frameworks of methodological guidelines and instructions for the audience will be created. They will make cultural content more accessible to marginalized groups and create an inclusive environment. In this way they will provide support for their socio-emotional, linguistic and cognitive development and strengthen their self-confidence.

The project offers sensory cinema projections, photography and animation workshops, and a number of exhibitions of students’ works tailored to the target group, in which they actively participate as public, creators and artists.

With the aim of creating a more inclusive society, we will advocate changes in cultural policies by making recommendations in a participative way – that is, in cooperation with vulnerable groups. We will also encourage a broader discussion, influence the decision makers at the regional and local levels, and sensitize the general public. In order to succeed, we will also improve the communication skills and public advocacy of our partners.

The educational and counselling activities that we have designed for children and youth with disabilities and experts from various fields have great potential for further development and application, as they enable the adaptation of many cultural areas throughout Croatia and beyond.

Project duration: 01. 09. 2022. – 30. 11. 2023.

Project value: 45.000,00 Euros

Contact person: Marino Jurcan

Web page: www.metamedia.hr

Facebook: Udruga Metamedij

The project „In the same film – one step further“ benefits from a grant under the Active Citizens Fund from Iceland, Liechtenstein and Norway, through the EEA Grants.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispii lanak Ispii lanak | Poalji prijatelju Poalji prijatelju ]